Rady pro uživatele (RSS)

Bezpečné nastavení domácího routeru

S narůstajícím počtem zařízení schopných připojení k Internetu narostl také počet routerů v domácnostech. Router je zařízení, které umožňuje právě připojení více počítačů, přehrávačů videa, televizí, herních konzolí, tabletů a mobilních telefonů přes jedno připojení k Internetu. A jak ho bezpečně nastavit?

více »

Phishing: Jak jej včas rozpoznat a „nenaletět“

Cílené phishingové útoky jsou na vzestupu. Patří k nejúspěšnějším strategiím prvotního průniku do prostředí. Z hlediska možných protiopatření, preventivních i následných, patří též mezi nejzávažnější hrozby. Co phishing je a jak probíha?

více »

Základní rady pro uživatele

Co je to https? Jak si zvolit silné heslo? Co je to sociální inženýrství? Odpovede na tyhle a další otázky by jste jako užívatel počítače a jiných zařízení připojených do Internetu měli znát.

více »

Ako si ochrániť najcitlivejšie údaje?

Jedno zo základných ľudských práv - právo na ochranu súkromia - sa vo virtuálnom svete dostáva na tenký ľad. Bez ohľadu na to, či ide o počiny štátnych agentúr alebo hackerov, je na nás, aby sme si súkromie vo virtuálnom svete chránili najlepšie ako dokážeme. Prinášame preto súhrn pravidiel, ktoré by sme pri práci a ukladaní osobných dát mali dodržiavať. V prípade, že užívateľom niesú ich dáta ľahostajné je dobré a hlavne žiadúce, aby sme si niektoré pravidlá vžili a zahrnuli ich do našej každodennej práci.

více »