Aktuálně z bezpečnosti (RSS)

Pozvánka na první československé setkání síťových operátorů

Dovolte nám pozvat vás na první československé setkání síťových operátorů, které se uskuteční 11. a 12. června v Brně. Akce je určena poskytovatelům internetového připojení, síťovým operátorům, provozovatelům registrů, internetovým odborníkům a všem zájemcům o internetové a síťové technologie. Program je zaměřený na odborná, technická témata jako například síťová architektura, bezpečnost sítí, zpracování dat, DNS a další. Registraci a program ...

více »

ISC vydalo aktualizace pro zranitelný BIND

ISC (Internet Systems Consortium) vydalo bezpečnostní aktualizace pro populární DNS server BIND. Opravují tak dvě zranitelnosti, které mohly za určitých podmínek vést k Denial of Service útoku.

více »

Postřehy z bezpečnosti

V poslednim díle seriálu Postřehy z bezpečnosti jsme se podívali na geolokaci v Americe, novinky u společnosti Kaspersky, na práci šikovného studenta, další zranitelnosti aplikace Signal, stav ochrany citlivých dat v Indii či ransomware na policejní stanici.

více »

Zasílaní reportů z projektu PROKI

Reporty z projektu PROKI se nyní budou posílat 2× týdně, v pondělí a ve čtvrtek. Od původní praxe rozesílání 1× týdně jsme upustili na žádosti příjemců. Stále vyvíjíme API, které umožní reporty stahovat i na denní bázi nebo podle potřeby uživatele, první betatesty očekáváme na konci června.

více »

Objevena kritická zranitelnost v RHEL dhclientovi

Kritická zranitelnost byla objevena v DHCP klientovi dhclient (součást NetworkManagera) v systému RHEL (Red Hat Enterprise Linux) a jeho derivacích. Tato zranitelnost umožňuje vzdálené spuštění kódu od kompromitovanému DHCP serveru nebo od útočníka vydávajícího se za DHCP server.

více »

Zranitelnost postihující PGP a S/MIME

Objevila se nová zranitelnost týkající se šifrovaných e-mailů. Tato zranitelnost postihuje e-mailové klienty využívající šifrování pomocí PGP či S/MIME. Zveřejnění zranitelnosti proběhne až zítra, již nyní je ale doporučováno vypnout v e-mailovém klientu aktivní obsah a stahování vzdáleného obsahu. Stejně tak jsou uživatelé nabádáni, aby si v nadcházejících dnech zkontrolovali aktuálnost verze jak svého prohlížeče, tak i jeho rozšíření ...

více »

Nová verze Chrome

Google vydal novou verzi svého prohlížeče Chrome. Ve verzi 66.0.3359.170, která je vydávána současně pro Windows, Linux a Mac OS, opravuje nově nalezené zranitelnosti. Jedna z těchto zranitelností umožňuje převzít kontrolu nad systémem.

více »

Mozilla vydává záplaty

Mozilla vydává záplaty pro své prohlížeče Firefox ESR a Firefox. Zneužitím zranitelností, které tyto aktualizace opravují, může útočník získat kontrolu nad systémem.

více »

Microsoft záplatuje zranitelnosti

Microsoft záplatuje zranitelnosti ve svých produktech. Zneužitím zranitelností, které tyto aktualizace opravují, může útočník získat kontrolu nad systémem.

více »

Adobe vydává záplaty

Adobe vydává záplaty pro své produkty Adobe Connect, Adobe Flash Player, a Adobe Creative Cloud Desktop Application. Zneužitím zranitelností, které tyto aktualizace opravují, může útočník získat kontrolu nad systémem.

více »